Reklama

TP-Link LS105G

Tiše a spolehlivě rozšíří domácí síť bez složitého nastavování...
364 Kč
Doprava 39 Kč,Skladem
Garantovaný nákup z Eberry.cz. 

Nejlevnější nabídky (42)

TP-Link LS105G

Switch gigabitový 5portový TP-Link LS105G
307 Kč
Switch gigabitový 5portový TP-Link LS105G
Switch gigabitový 5portový TP-Link LS105G
307 Kč
Switch gigabitový 5portový TP-Link LS105G
TP-Link LS105G - TP-Link LS105G
342 Kč
TP-Link LS105G - TP-Link LS105G
TP-Link LS105G 5xGigabit Desktop Switch fanless - LS105G
357 Kč
TP-Link LS105G 5xGigabit Desktop Switch fanless - LS105G
Switch TP-Link LS105G 5 port
364 Kč
Do obchodu
Switch TP-Link LS105G 5 port
TP-Link LS105G 5xGigabit Desktop Switch fanless
364 Kč
TP-Link LS105G 5xGigabit Desktop Switch fanless
TP-Link 5xGigabit Desktop Switch Fanless LS105G
366 Kč
TP-Link 5xGigabit Desktop Switch Fanless LS105G
Switch TP-Link LS105G 5x GLan, kov LS105G
368 Kč
Switch TP-Link LS105G 5x GLan, kov LS105G
TP-Link LiteWave LS105G
369 Kč
TP-Link LiteWave LS105G
TP-Link LS105G
369 Kč
TP-Link LS105G

Recenze

TP-Link LS105G

Hodnocení produktu

TP-Link LS105G

45zákazníků doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
96 %
průměr z 70 hodnocení
5
63 ×
4
4 ×
3
1 ×
2
0 ×
1
2 ×

Zkušenosti ostatních v kostce

Shrnuto z našich recenzí pomocí AI

Uživatelé chválí pevné kovové provedení, kompaktní rozměry a tichý chod. Funguje spolehlivě, dosahuje kolem 950 Mbit/s a instalace je okamžitá.

Nepodporuje pokročilou správu jako VLAN ani PoE napájení. Plast kolem konektorů RJ45 působí průměrně, někdo zaznamenal nižší rychlost.

Vhodné pro rozšíření domácí sítě nebo malé kanceláře. Hodí se, když potřebujete připojit více zařízení najednou.

Popis produktu

Tiše a spolehlivě rozšíří domácí síť bez složitého nastavování.

Switch TP‑Link LS105G nabízí 5 gigabitových portů v kompaktním kovovém provedení a funguje jako plug‑and‑play unmanaged zařízení. Díky bezvětrákovému chodu a technologii Green Ethernet rozšíříte domácí síť tiše, s nízkou spotřebou a stabilním přenosem dat podporujícím QoS.

Jednoduché rozšíření domácí sítě

Switch nabízí 5 gigabitových portů (10/100/1000 Mb/s) a funguje jako plug‑and‑play zařízení. Díky Auto‑MDI/MDIX se nemusíte starat o křížené kabely — připojíte počítače, tiskárny nebo TV a síť ihned rozšíříte.

Tichý provoz a robustní provedení

Kovové šasi a bezvětrákový design zajišťují tichý chod a lepší odvod tepla bez hlučného ventilátoru. LS105G se tak hodí do obýváku, pracovny i kanceláře, kde nechcete rušivý hluk.

Stabilní přenos dat pro hlas i video

Podpora QoS (802.1p/DSCP) a řízení toku IEEE 802.3x pomáhá upřednostnit citlivé provozy jako VoIP nebo video. Metoda Store‑and‑Forward a přepínací kapacita 10 Gbps zvyšují spolehlivost přenosu.

Úsporný provoz díky Green technologiím

Technologie Green Ethernet automaticky snižuje spotřebu podle délky kabelu a stavu připojení. Spotřeba zařízení je nízká (řádově jednotky wattů), takže ušetříte energii bez kompromisů na výkonu.

Nasazení a kompatibilita

Switch je určen pro vnitřní použití, rozměry umožňují stolní umístění i montáž na zeď. Pro bezproblémový provoz používejte kabely Cat5e/Cat6 a dodaný 5 V DC napájecí adaptér.

Klíčové vlastnosti

  • 5× Gigabit RJ‑45 portů pro rozšíření domácí sítě
  • Plug‑and‑play, unmanaged — žádné složité nastavení
  • Fanless kovové šasi pro tichý chod a odolnost
  • Podpora QoS (802.1p/DSCP) a řízení toku IEEE 802.3x
  • Green Ethernet a nízká spotřeba (cca 2,8 W)

Důležité vědět

Vhodné použití:

  • Na rozšíření domácí sítě — ideální pro připojení více kabelových zařízení v domácnosti.
  • Pro domácnost i malou kancelář — jednoduché a spolehlivé připojení bez správy.
  • K tichému provozu v pracovně nebo obývacím pokoji — fanless konstrukce minimalizuje hluk.
  • Na stolní i nástěnnou instalaci — kompaktní kovové šasi nabízí flexibilní umístění.

Limity:

  • Není vhodné pro napájení PoE zařízení — model nepodporuje napájení přes Ethernet, kamery nebo AP musíte napájet jinak.
  • Nenahrazuje router — switch rozšiřuje fyzická připojení, neposkytuje směrování ani NAT.
  • Nenahrazuje WiFi access point — nezajistí bezdrátové připojení, pro WiFi použijte samostatný AP nebo router.

Požadavky a doporučení:

  • Externí napájecí adaptér 5 V DC (součást balení) — zajistěte kompatibilní zásuvku poblíž umístění.
  • Kabeláž Cat5e/Cat6 do 100 m — dodržte doporučenou maximální délku pro stabilní gigabitový provoz.
  • Žádné další nastavení (unmanaged) — připravte se na plug‑and‑play bez možnosti pokročilé konfigurace.

Varování:

  • Provoz v interiéru při 0–40 °C — mimo tento rozsah může dojít ke snížení spolehlivosti nebo poruše.
  • Skladování v suchu a chladu — vlhkost a extrémní teploty mohou zařízení poškodit.
  • Použití správného napájecího adaptéru 5 V DC — nesprávné napájení může switch trvale poškodit.
  • Nevhodné pro venkovní nebo průmyslové prostředí — zařízení není navrženo pro odolnost vůči prachu či dešti.

Často kladené otázky

Je tento switch spravovatelný?

Ano. Switch je unmanaged (bez správy), takže ho zapojíte a hned použijete — žádné nastavování ani software nepotřebujete.

Podporuje tento switch PoE napájení?

Ne. Model LS105G nepodporuje PoE, tedy nebudete přes něj napájet kamery nebo přístupové body — napájení těchto zařízení musíte řešit samostatně.

Jak se switch napájí a jak ho připojím?

Připojíte ho pomocí přiloženého 5 V DC adaptéru a běžných ethernetových kabelů (Cat5e/Cat6). Lze ho položit na stůl nebo připevnit na stěnu.

Budu mít z něj hluk?

Ano. Díky bezvětrákovému provedení a kovovému krytu má switch velmi tichý chod vhodný do obýváku nebo pracovny.

Kolik portů a jak rychlé mají?

Má pět RJ‑45 portů s rychlostí 1 Gbit/s (autonegotiation). To vám umožní připojit počítače, tiskárny nebo set‑top boxy do kabelové sítě s gigabitovou propustností.

Co je součástí balení?

V balení obvykle najdete switch, napájecí adaptér a instalační příručku. Doporučujeme ověřit součásti při přebírání zboží.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Switch gigabitový 5portový TP-Link LS105G
307 Kč
Switch gigabitový 5portový TP-Link LS105G
Switch gigabitový 5portový TP-Link LS105G
307 Kč
Switch gigabitový 5portový TP-Link LS105G
TP-Link LS105G
449 Kč
TP-Link LS105G

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jejich 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Parametry produktu

Výrobce
Úroveň správy
bez správy (unmanaged)
Stolní
ano
Pro domácnost
ano

Poradna

TP-Link LS105G

{"Oblíbené kategorie":[["Čelenky","https://celenky.heureka.cz/"],["Zahradní lavice","https://zahradni-lavice.heureka.cz/"],["Holicí strojky","https://holici-strojky.heureka.cz/"],["Šplhací lana","https://splhaci-lana.heureka.cz/"],["Interaktivní displeje","https://interaktivni-displeje.heureka.cz/"],["3/4 cyklistické kalhoty","https://cyklisticke-kalhoty.heureka.cz/f:12570:1486816/"],["Prostěradla do postýlek","https://prosteradla.heureka.cz/f:20781:1565134/"],["Gramofony pro DJ","https://gramofony.heureka.cz/f:32017:42954501/"],["Pánská kožená obuv","https://panske-polobotky.heureka.cz/f:33661:43528329/"],["Odvlhčovače Meaco","https://odvlhcovace-vzduchu.heureka.cz/f:11179:21328000/"]],"Vybrané značky":[["Switche Asustor","https://switche.heureka.cz/f:12691:83928047/"],["Switche Netgear","https://switche.heureka.cz/f:12691:388948/"],["Switche Allnet","https://switche.heureka.cz/f:12691:32245212/"],["Switche ABUS","https://switche.heureka.cz/f:12691:82645255/"],["Switche Fanvil","https://switche.heureka.cz/f:12691:104759705/"]],"Jak vybrat nejlépe":[["Jak vybrat discman?","https://www.heureka.cz/a/jak-vybrat-discman-c717-20576/"],["Jak vybrat iontový nápoj?","https://www.heureka.cz/a/jak-vybrat-iontovy-napoj-c2129-21617/"],["Jak vybrat písky pro ptáky? ","https://www.heureka.cz/a/jak-vybrat-pisky-pro-ptaky-c2676-21055/"]],"Vybrané produkty":[["SCANGRIP 03.5151","https://dilenske-svitilny.heureka.cz/scangrip-03_5151/"],["Kolo4u Univerzální boční stojánek","https://stojany-na-jizdni-kola.heureka.cz/kolo4u-univerzalni-bocni-stojanek/"],["Leitz 5132","https://derovacky.heureka.cz/leitz-5132/"],["Cybex Aton M 2022 Magnolia Pink","https://autosedacky.heureka.cz/cybex-aton-m-2022-magnolia-pink/"],["Acra K6 Beach volley SOLERO","https://mice-na-beach.heureka.cz/acra-k6-beach-volley-solero/"],["Pokorný Liga Sport 9,7x1m","https://nohejbalove-site.heureka.cz/pokorny-liga-sport-9_7x1m/"],["Boho Green Štětec na oční stíny a korektor 01","https://kosmeticke-stetce.heureka.cz/boho-green-stetec-na-ocni-stiny-a-korektor-01/"]],"Doporučujeme":[["Apple iPhone 15","https://mobilni-telefony.heureka.cz/f:26540:51662741/"],["Parfémy","https://parfemy.heureka.cz/"],["Bazény","https://bazeny.heureka.cz/"],["PlayStation 5","https://herni-konzole.heureka.cz/playstation-5/"],["Lego","https://lego.heureka.cz/"],["Zahrada","https://zahrada.heureka.cz/"],["Nábytek","https://nabytek.heureka.cz/"],["Oblečení a móda","https://moda.heureka.cz/"]]}